Ubezpieczenie OC / AC gdzie najtaniej ?

07:05:2018 Porady

Każdy właściciel pojazdu zobowiązany jest do wykupienia polisy ubezpieczeniowej na wypadek szkody komunikacyjnej. Są to tak zwane ubezpieczenia OC i AC. Aktualnie na rynku dostępnych jest mnóstwo ofert, dotyczących tego typu ubezpieczeń. Zanim jednak zdecydujemy się na którąkolwiek z nich, warto wiedzieć, o czym właściwie mówimy.

Ubezpieczenie AC i OC – co to jest?

OC, czyli ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej

Zgodnie z ustawą z 22 maja 2003 roku, ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Obejmuje ono wszystkich właścicieli pojazdów i stanowi zabezpieczenie innych użytkowników przed Twoim działaniem podczas jazdy. Pokrywa więc koszty szkód w przypadku kolizji lub wypadku spowodowanych przez Ciebie.

AC, czyli Autocasco

Ubezpieczenie AC to ubezpieczenie dobrowolne, w ramach którego możemy zgłosić:

- szkody spowodowane przez nas samych

- kolizje z innym pojazdem

- szkody parkingowe

- szkody dokonane przez osoby trzecie

OC i AC – różnice

Główną różnicą pomiędzy podanymi ubezpieczeniami jest swoboda w wykupieniu polisy. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i musi za nie zapłacić każdy właściciel pojazdu, podczas gdy w przypadku AC, sami wybieramy, czy chcemy ubezpieczyć się dodatkowo.

W ubezpieczeniu OC odszkodowanie otrzymuje wyłącznie osoba poszkodowana w wypadku, jeżeli mamy wykupione dodatkowo AC, możemy pokryć z polisy również własne uszczerbki.

Oferty polisy OC zapewniają zawsze ten sam zakres ubezpieczenia, podczas gdy w AC jest większa różnorodność. Cena i zakres Autocasco może różnić się w zależności od firmy, oferującej polisę. Konkurencja na rynku jest duża, a to sprawia, że często mamy problem z wyborem najodpowiedniejszej opcji dla siebie. Na szczęście istnieją narzędzia, które pomogą nam przejrzeć różne oferty i sprawdzić, gdzie znajdziemy najtańsze ubezpieczenie AC i OC.

Porównywarka OC i AC

Dzięki przygotowanej przez nas porównywarce ofert, macie okazje znaleźć najlepsze i najtańsze ubezpieczenie OC i AC. W naszym zestawieniu przedstawiamy firmy sprawdzone, które zapewniają klientom dobre warunki współpracy i zapewniają ciekawe rabaty. Wybierając dobrą ofertę dla siebie, spoglądamy nie tylko na zasięg ubezpieczenia, ale także na cenę.

Wykorzystując kalkulator AC i OC, porównasz oferty aż 76 firm i znajdziesz dla siebie ubezpieczenie tańsze nawet o 517 złotych.

Konkurencja na rynku ubezpieczeń jest bardzo wysoka, na czym korzystają klienci. Wiele firm zapewnia aktualnie mnóstwo możliwości oraz specjalne zniżki podczas zakupu polisy przez internet. Jeszcze więcej można zyskać, wybierając ofertę, w której możemy liczyć na zniżki za bezszkodową jazdę.

Tanie ubezpieczenie OC i AC

Ubezpieczenie OC i AC – najlepsze oferty

Porównywarka polis OC i AC pozwala nam odnaleźć najlepsze oferty na rynku. Zaglądając do nas, masz możliwość porównania opcji najpopularniejszych firm ubezpieczeniowych. W rankingu znajdziesz takie firmy jak link4, pzu czy aviva  a kalkulator ubezpieczeń pozwoli Ci dokładnie sprawdzić wysokość składki oraz przyznane zniżki na Twoje OC i AC.

Obliczenie AC i OC trwa zaledwie kilka minut, a zapewnia wszystkim możliwość dokładnego porównania przedstawionych ofert. Dzięki specjalnym narzędziom online wszystkie osoby zainteresowane mają możliwość nie tylko znaleźć, ale również dobrać dla siebie najlepszą polisę. Pamiętajmy, że od tego, jakie ubezpieczenie wybierzemy, zależy nasza sytuacja w wyniku wypadku, warto więc poświęcić tę chwilę na znalezienie najlepszej opcji. Po zrobionej kalkulacji możesz się zastanowić nad wyborem jak również taką kalkulację przesłać na adres meilowy.

Ubezpieczenia w dobrej cenie

Znajdź najtańsze OC i AC na rynku i ciesz się dobrym ubezpieczeniem w każdej sytuacji. Stawiając na to, co najlepsze, zapewniasz sobie mnóstwo możliwości w wyniku nieprzewidzianych sytuacji, które na drodze mogą zdarzyć się każdego dnia. Nie pozwól się zaskoczyć, wybierając dobre ubezpieczenie, nie musisz bać się o pokrycie ewentualnych szkód, gdy staniesz się sprawcą kolizji. Ubezpieczenie pojazdu to część zapewniania bezpieczeństwa na drogach oraz dbania o sprawność samochodu, którym się poruszamy. Szeroki wybór ofert nie ułatwia decyzji, jednak porównywarka OC i AC, zawierająca tylko najlepsze firmy ubezpieczeniowe, pomoże wszystkim dokonać dobrego wyboru.

OC AC najtaniej