Najtańsze ubezpieczenie OC już od 300 zł Kilka sposobów na zakup tańszej polisy OC

03:10:2018 Porady

Kilka sposobów na zakup tańszego OC

Poszukujesz dobrego ubezpieczenia OC, ale nie chcesz przepłacać? Ofert jest tak dużo, że aż miesza Ci się w głowie od nadmiaru propozycji? Zobacz, jak uniknąć sztuczek ubezpieczycieli i co możesz wykorzystać, aby znaleźć dobre OC bez przepłacania.

Zanim przedstawimy kilka sposóbów na tańszą polisę OC zobacz ile zapłacimy za OC w poszczególnych miastach. Oczywiście składla zależy od wielu czynników, ale napewno warto sprawdzić swoją składkę w naszym kalkulatorze OC.

Ubezpieczenie OC od 300 zł rocznie

Sposoby na tanie OC

Istnieje aż 10 sprawdzonych i skutecznych metod na obniżenie kosztów polisy. Stosując się do nich, możesz zaoszczędzić na ubezpieczeniu nawet do 500 zł a w niektórych przypadkach nawet i więcej. Jak wiadomo składka OC / AC zależy od wielu czynników.

1. Współwłaściciel pojazdu z większą zniżką

Ustalając cenę ubezpieczenia OC, pod uwagę bierze się współwłaściciela, którego zniżki są najwyższe. W takim przypadku, gdy jeden współwłaściciel posiada 20% ulg, a drugi 60% ulg, przy  obliczaniu ceny, ubezpieczyciel wdroży w kalkulację ten wyższy procent. Jest to bardzo przydatna opcja przy kupowaniu OC dla młodego kierowcy, dla którego ceny za polisę są najwyższe. W takim przypadku jako współwłaściciela można dopisać któregoś z rodziców, mającego prawo do wyższych rabatów.

2. Zakup polisy OC online

Jeżeli znajdziemy już tanią ofertę i kupimy ubezpieczenie OC przez internet, możemy załapać się na ciekawsze rabaty sięgające nawet 20% w zależności od Towarzystwa. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych przy tym sposobie zakupu oferuje ekstra zniżki dla klientów. Dlatego warto skorzystać z Kalkulatora OC, który znajdzie w większości przypadków tańsze ubezpieczenie niż w tradycyjny sposób u agenta ubezpieczeniowego.

3. Zapłać online za ubezpieczenie

Wiele firm zapewnia zniżki przy płatności online za pośrednictwem bankowości internetowej. Jeżeli wybierzemy ten sposób zapłaty przy dokonywaniu zakupu, mamy możliwość załapania się na zniżkę za ubezpieczenie. Warto o tym pamiętać i w czasie rozmowy z konsultantem zapytać się czy w danej ofercie jest taka zniżka.

4. Korzystaj z porównywarki ofert

Dostępne w internecie darmowe narzędzia, takie jak porównywarki ubezpieczeń OC lub Kalkulatory OC pomogą nam dokładnie obliczyć cenę ubezpieczenia, biorąc pod uwagę wiek właściciela, markę i wiek pojazdu, historię OC, oraz wiele innych danych potrzebnych do wyliczenia składki. Takim sposobem możemy wybrać ofertę najkorzystniejszą dla siebie wśród wielu. Korzystając z takich kalkulatorów OC i AC po zrobieniu kalkulacji warto zamówić rozmowę z konsultantem i spróbować po negocjować jeszcze cenę. W wielu przypadkach cenę polisy OC można jeszcze obniżyć.

Tanie ubezpieczenie OC i AC

5. Wybierz pakiet ubezpieczeń

Jeżeli interesuje nas kompleksowa ochrona pojazdu, być może lepiej zdecydować się na pakiet ubezpieczeń OC i AC, zamiast wykupywać kilka z nich osobno. W pakiecie zawsze będzie taniej, a znajdując dobrą ofertę, możemy otrzymać ubezpieczenie OC i AC razem w korzystnej cenie.

6.Płać całość za jednym razem

Każde rozłożenie spłaty polisy na raty to dodatkowe koszty. Wiadomo, że nie każdego stać na opłacenie całej składki  jednorazowo ponieważ to bardzo duże obciążenie dla naszego budżetu. Pamiętajmy jednak, że jeżeli składkę zapłacimy jednorazowo, cena będzie niższa.

7. Wybierz pojazd z niewielkim silnikiem

Im właściciel pojazdu jest młodszy, tym pojemność silnika ma większy wpływ na wysokość składki ubezpieczenia. Młodzi kierowcy, którzy chcą zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC, powinni zdecydować się na pojazd z mniejszym silnikiem.

8. Jeździj bezpiecznie

Nie ma lepszego sposobu na zapewnienie sobie większych zniżek niż bezpieczna jazda. Przestrzegając przepisów, jeżdżąc ostrożnie na pewno uda nam się uniknąć stłuczek i wypadków, a w takim przypadku już po kilku latach możemy liczyć na wysokie zniżki.

9. Kupuj z wyprzedzeniem

Ceny ubezpieczeń samochodowych w ostatnich kilku latach bardzo zdrożały i jak zapowiadają Towarzystwa Ubezpieczeniowe jeszcze będą wzrastać ponieważ coraz większe są odszkodowania, które muszą wypłacać. Ceny ubezpieczenia OC zmieniają się z dnia na dzień. Kupując polisę wcześniej, mamy gwarancję ceny z dnia naliczenia składki.

10. Nie podawaj nieprawdziwych informacji

Chcąc znaleźć dobre ubezpieczenie dla siebie, sami musimy być uczciwi w stosunku do ubezpieczyciela. Robiąc kalkulację podawajmy rzetelne informacje, żeby później nie było dodatkowych problemów.

Co zyskujemy kupując tanie OC?

Oszczędzając na ubezpieczeniu OC, więcej pieniędzy zostanie nam na inne wydatki związane z naszym pojazdem np:

- nowe opony;

- paliwo;

- dodatkowe ubezpieczenia;

- opłacenie przeglądu technicznego;

- naprawa usterek w samochodzie;

- wymiana oleju;

- zakup dodatkowego sprzętu samochodowego.

Ustawa o ubezpieczeniu obowiązkowym reguluje zakres polisy OC, nie określa natomiast stawki za jej zakup. W efekcie, choć zawsze otrzymujemy to samo, nie zawsze płacimy za to odpowiednią cenę. Dzięki kalkulatorowi ubezpieczeń OC i porównywarce cenowej mamy okazję sprawdzić dokładną stawkę składki polisy w zależności od wieku właściciela i rodzaju pojazdu.

Jest to dobry sposób na znalezienie taniego OC zarówno dla młodych kierowców, którzy narażeni są na najwyższe ceny, jak i dla osób, które mogą pochwalić się wieloletnią bezwypadkową jazdą, w związku z czym nie chcą przepłacać za polisę i poszukują czegoś w najniższej cenie. Ofert ubezpieczenia OC jest bardzo dużo, dlatego pojawiły się darmowe narzędzia internetowe, które sprawią, że nie będziemy przytłoczeni hasłami reklamowymi, a konkretnie określimy korzyści z usług danej firmy.