Konto osobiste Inteligo za zero jak otworzyć ?

16:10:2018 Porady

Konto osobiste Inteligo

Inteligo to internetowy bank polski, którego właścicielem jest znany nam wszystkim PKO BP.  Działalność Inteligo rozpoczęta została 1 maja 2001 roku i od samego początku zdobyło sobie sympatię i zaufanie klientów. W zakresie funkcjonalności oraz zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań – Inteligo znajduje się na szczycie rankingów internetowych kont osobistych.

Konto osobiste Inteligo zapewnia nam dostęp do pieniędzy z każdego miejsca, przez 24 godziny na dobę przez internet, SMS, bankomaty, WAP czy telefon. Co więcej, korzystając z tego konta mamy do dyspozycji sieć bankomatów PKO BP – darmowe wypłaty i wpłaty oraz szerokie możliwości przelewów i płatności. Zobaczmy, jak założyć konto osobiste Inteligo, dla kogo jest przeznaczone i jakie są podstawowe opłaty za jego stosowanie.

Konto osobiste Inteligo – dla kogo?

Do założenia konta Inteligo nie trzeba być osobą pełnoletnią, dostęp do usług bankowych mają już osoby, które ukończyły 13 rok życia (jeżeli mają zgodę przedstawiciela ustawowego). Oprócz standardowego konta osobistego dla jednej osoby bank oferuje również konto wspólne dla dwóch lub trzech klientów.

Zakładanie konta Inteligo

Rachunek Inteligo możemy otworzyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić wniosek dostępny na stronie banku. Po przesłaniu formularza oczekujemy na kontakt pracownika banku, który zadzwoni do nas, aby potwierdzić dane. Umowa z bankiem zostanie wysłana za pośrednictwem kuriera. Konto zostanie aktywowane po podpisaniu dokumentu.

Konto Inteligo – opłaty

Konta internetowe mają to do siebie, że większość funkcji, związanych z ich prowadzeniem, jest darmowa. Oczywiście nic nie jest całkowicie za free, dlatego za pewne czynności opłaty należy dokonać. Zobaczmy, jak to wygląda w banku Inteligo.

Tabela opłat w koncie osobistym Inteligo

0 zł –  prowadzenie konta;

0 zł –  przelewy przez Internet;

0 zł –  przelewy na konta prowadzone w innych bankach;

3 zł – przelew w systemie Express Elixir;

8 zł – przelew europejski SEPA;

50 zł – przelewy zagraniczne;

0 zł –  użytkowanie karty, jeżeli suma transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą w poprzednim miesiącu przekracza 99,99 zł (jeżeli jest wyższa – 4zł miesięcznie);

0 zł – wypłata gotówki w bankomatach PKO BP, BZ WBK i eservice (pozostałe bankomaty – 5 zł);

0 zł – wypłaty w oddziałach PKO BP (wyposażonych w terminale POS);

3% (min. 10 zł) – wypłata z bankomatów za granicą;

10 zł – wyciąg papierowy na życzenie klienta (+5 zł za wysłanie listem zwykłym).

Konto Inteligo – usługi dodatkowe

- rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem 1,8% w skali roku;

- debet na koncie bez wychodzenia z domu – wystarczy zaksięgowanie jednej wpłaty;

- aplikacja IKO umożliwiająca płatności mobilne;

- kanał dostępu SMS – jest to usługa, w ramach której możemy dokonywać płatności i doładowania telefonu poprzez wysłanie wiadomości SMS. Tą metodą możemy uzyskiwać również informacje, odnośnie rachunku;

- wygodne powiadomienia – na życzenie klienta wysyłanie są powiadomienia SMS, email lub na komunikator internetowy. Powiadomienia mogą dotyczyć przelewów, wpłat czy wysłania karty do klienta. Powiadomienia internetowe są bezpłatne, wiadomości SMS kosztują 5 zł miesięcznie;

- możliwość powiązania konta osobistego z rachunkiem maklerskim w  Domu Maklerskim PKO BP.

Korzyści płynące z założenia konta Inteligo

Oprócz wymienionych wyżej, konto Inteligo zapewnia nam jeszcze dodatkowe korzyści:

- wysokie oprocentowanie konta oraz lokat;

- kartę Visa Electron, zapewniającą możliwość płacenia online;

- debet do 2000 zł;

- ubezpieczenie majątkowe, wypadkowe, turystyczne, OC.

Konto osobiste Inteligo – opinie

Konto Inteligo uznawane jest za konkurencyjną ofertę najbardziej znanych kont internetowych. Jasno określone i dobre warunki sprawiły, że z oferty chętnie korzystają osoby młode, poszukujące konta, zapewniającego im dostęp do najnowszych aplikacji. Możliwość założenia rachunku po ukończeniu 13 roku życia bez wychodzenia z domu jest dodatkowym atutem, na który przychylnie spoglądają uczniowie szkół średnich i studenci.

Inteligo jest kontem najlepiej docenianym przez osoby młode, aczkolwiek oferta dostępna jest także dla dorosłych w dowolnym wieku.