Jak założyć konto osobiste przez internet ?

30:04:2018 Porady

Darmowe konto osobiste online to świetna opcja dla osób, które potrzebują prywatnego rachunku, a nie chcą stać w kolejce do banku i zmagać się z urzędnikami. Założenie konta przez internet jest bardzo proste i w większości nie wymaga żadnych opłat. Co więcej, szeroka oferta pozwala na wybranie kont bankowych bez prowizji i opłat za prowadzenie konta.

Założenie konta osobistego online to bardzo prosty proces, który nie zajmuje więcej niż 10 minut. Wnioski formularza zgłoszeniowego wymagają od aplikanta zaledwie podstawowych informacji, a ich przesyłka trwa kilka sekund. Największym dylematem osób zainteresowanych jest zazwyczaj wybór oferty i danego produktu.

Zobaczmy jak założyć konto bankowe przez internet i z jakich usług możemy skorzystać.

Załóż konto osobiste przez internet – krok po kroku

1. Wybór produktu

Zanim założymy konto osobiste online, musimy najpierw wybrać ofertę. Szeroka konkurencja sprawia, że banki prześcigają się w zapewnianiu jak najlepszych warunków. Jeżeli nie wiemy, na co się zdecydować, możemy skorzystać z porównywarki osobistych kont internetowych, dostępnej bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych w naszym serwisie w zakładace konta osobiste za darmo.

Warto sprawdzić również rankingi najlepszych kont osobistych online, w których znajdują się oferty różnych banków, między innymi konta bankowe PKO, Nestbank czy Allior Bank. Bardzo popularne jest konto bankowe w mBanku, które jest prowadzone bez żadnych opłat. Dopiero po wyborze opcji, która wydaje się dla Ciebie najlepsza, możesz przejść do kroku drugiego.

2. Wypełnianie wniosku

Wypełnienie wniosku online o założenie konta osobistego jest bardzo proste. Gdy już wybierzemy naszą ofertę, wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową banku, zarejestrujemy się i podamy wymagane informacje. Najczęściej są to jedynie podstawowe dane osobowe wraz z numerem dowodu osobistego. Niektóre banki wymagają od nas podania nazwiska i imion rodziców, więc warto o nich pamiętać. Możemy zostać poproszeni również o numer telefonu i adresu email dla ułatwienia kontaktu obsługi banku z klientem.

3. Zweryfikowanie tożsamości

Weryfikacja tożsamości klienta następuje zazwyczaj podczas dokonania przelewu na symboliczną sumę na konto banku. Tym sposobem firma, oferująca usługę ma szansę sprawdzić, czy dane podane na wniosku, zgadzają się z danymi właściciela konta, z którego dokonano przelew.

Jeżeli nie posiadamy innego konta, możemy zweryfikować tożsamość poprzez pocztę elektroniczną, potwierdzając rejestrację mailowo.

Nie jest to koniec weryfikacji klienta. Zakładając konto w banku, musimy podpisać umowę, którą najczęściej przywiezie nam do domu kurier. W jego obecności po okazaniu dowodu osobistego podpisujemy umowę i czekamy na uruchomienie konta.

4. Aktywacja usług

Kiedy konto zostanie uruchomione, następnym krokiem, który musimy podjąć, jest jego konfiguracja do bankowości elektronicznej. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie korzystać z konta przez internet. Co więcej, osoby, które wyraziły chęć posiadania karty płatniczej, otrzymają ją pocztą kilka dni po uruchomieniu rachunku.

Konto osobiste online – czy warto zakładać?

Zakładanie konta bankowego bez opłat jest proste i przyjemne. To właśnie dlatego tak wiele osób aktualnie decyduje się właśnie na tę opcję, zamiast wybierać się do banku i czekać, aż któryś z urzędników zajmie się ich sprawą. Możemy również skorzystać z opcji i założyć konto bankowe dla dzieci i odkładać im co miesiąc na drobne wydatki.  Nasze banki również pomyślały o cudzoziemcach, których w ostatnich latach coraz więcej przybywa do Polski. Dlatego też dla nich oferują konto za zero dla obcokrajowców.

Brak formalności, dobry kontakt z klientem oraz szybka realizacja usług sprawiają, że łatwiej jest nam zdecydować się na produkt, który odpowiada naszym wymaganiom. Co więcej, w miejscu zamieszkania nie zawsze mamy dostęp do wszystkich banków stacjonarnie, podczas gdy przez internet możemy skorzystać z ofert szeroko dostępnych w całym kraju, a do tego mamy okazję sprawdzić ranking kont osobistych, który pomoże nam wybrać najlepszą z nich.

Darmowe konta przez internet dają nam dużo możliwości, a gdy już je założymy, funkcjonują tak samo, jak te zakładane w placówce banku.

konto osobiste bez opłat PKO